AFGANİSTAN'DAKİ PROJELERİMİZ

SU KUYUSU PROJESİ

Afganistan'da en ölümcül sağlık risklerinden ikisi güvensiz su ve yetersiz temizliktir.

Çocukların% 25'i şaşırtıcı bir şekilde, doğum günlerine gelmeden önce, özellikle ishal ve akut solunum yolu enfeksiyonları nedeniyle ölüyor. Afganistan’da kırsal nüfusun yalnızca% 30’u sürdürülebilir bir güvenli su kaynağına sahipken, sadece% 29’u banyo kullanacak yerin onuruna ve mahremiyetine sahip.

İKSAD International, Afganistan'da 3 yıldır su kuyusu projesi yürütmektedir. Projemize dahil olmak için lütfen genel ofismizle iletişime geçiniz. Bu proje dahilinde tüm işbirliğine açığız.

ÇOCUKLARA OYUNCAK PROJESİ

Afganistan'da çocuklar için artık oyuncak tabanca yok!

Çocuklar yetişkinleri taklit etme eğilimindedir. Şiddetten zarar gören bir ülke olan Afganistan'da, çocuklar özellikle oyuncak silahlarla oynamaktan hoşlanıyor gibi görünüyor.

İKSAD International, Afganistanlı çocuklara masum oyuncaklar götürmektedir. Bağışta bulunmak için lütfen genel ofisimizle iletişime geçiniz.

OKUL YAŞINDAKİ ÇOCUKLARA BURS

Tüm kızların okula girme hedefine varmaktan çok uzak ve kız olan öğrencilerin oranı artık ülkenin bazı bölgelerine düşüyor. Hukümete göre, 3,5 milyon çocuk okula gitmiyor ve bunların yüzde 85'i kız çocuklar oluşturmaktadır. Ergen kızların sadece yüzde 37'si okur-yazardır, ergen erkeklerin yüzde 66'sı.

İKSAD International, özellikle kız çocukların eğitilmelerini desteklekmektedir. Katkıda bulunmak için lütfen genel ofisimizle iletişime geçiniz.