shutterstock_1057581296-min.png

SOSYAL PROJELERİMİZ

Kuruluşundan bugüne 6 Ülkede 50'den fazla sosyal proje üzerinde sosyal projelere imza atılmış ve devam etmekteyiz. 

56994117_766680930383678_498511503805959

ÇOCUKLARA UYGULAMALI TRAFİK EĞİTİMİ PROJESİ

Kırsal bölgelerdeki Anaokul öğrencilerine yönelik "Trafik Kurallarını Öğreniyorum" atılımı kapsamında okullara akülü araba bağışlanmış ve eğitimler gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Bu kapsamda ülkemizin değerli akademi mensupları ve yerel belediyeler önemli rol oynamıştır. Ülkemizin geleceğine olan bu önemli yatırıma katkılarından  dolayı tüm destekçilerimize minnettarız.  

completed_well_water_projects_in_afghani

AFGANİSTAN'DA SU KUYUSU PROJESİ

Her gün kırsal topluluklarda ve dünyadaki diğer köşelerdeki yoksul kent merkezlerinde, yüz milyonlarca insan temiz ve güvenli suya erişim eksikliğinden muzdariptir. Yaklaşık 1 milyar insan güvenli suya erişmeden gereksiz yere acı çekiyor. Bunun değişebileceğine ikna olduk - her seferinde bir köy.
Kuyu kazma, kırsal kesimdeki kadınların su almak için yürümelerine yardımcı olacak bir çözüm olarak düşünülmüştür, ancak bunlar iyiden daha fazla zarara neden olabilir.

Bu bağlamda İKSAD International Afganistan'da su kuyusu projesine başlatmıştır. 

p9-Murakami-a-20180718.jpg

SOSYAL ENTEGRASYON PROJESİ

Yurtdışındaki önemli projelerimizden biri de Japonya'da kurulan merkezimizde yürtüttüğümüz Sosyal Entegrasyonu Kolaylaştırma projesidir. 

Etkinlik kapsamında gönüllülerimiz Japonya'daki göçmenlere gerekli dil, kültür eğitimleri vererek göçmenlerin yeni hayata alışmaları için eğitimler ve workshoplar düzenlemektedir.  

Gifting_donations.jpg

ÇOCUKLARA OYUNCAK PROJESİ

Afganistan'da yürüttüğümüz bir diğer önemli projelerden biri de Çocuklara Oyuncak Dağıtımı girişimidir. Oyuncak silahlardan etkilenmelerinin önüne geçmek için tasarlanan projemiz kapsamında çocukların becerilerini ve zekasını geliştirmeye yönelik oyuncaklar toplanarak Afganistan'a gönderilmektedir.